Muzeum Krakowa serdecznie zaprasza na II edycję konkursu recytatorskiego Rzekłbym dwa słowa... za dużo, dotyczącego poezji okresu Młodej Polski.

W bieżącym roku „turniej” ten towarzyszyć będzie jubileuszowi 50-lecia otwarcia muzeum w Rydlówce.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest popularyzacja twórczości poetyckiej pisarzy, żyjących na przełomie XIX/XX wieku. Tym razem wspólnie spróbujemy zachwycić się literaturą m.in.: modernizmu, symbolizmu, impresjonizmu, utworami o tematyce nastrojowej, patriotycznej, nawiązującymi do motywów ludowych i antycznych, czerpiącymi z bajek, podań oraz filozofii.

Termin zgłoszeń upływa w dniu 23 listopada 2019 r. W Konkursie może wziąć udział maksymalnie 60 Uczestników. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Konkurs zostanie przprowadzony w dniu 7 grudnia 2019 r. w godzinach od 10.00 do 17.00 w oddziale Organizatora Muzeum Teatralne, filia Rydlówka przy ulicy Włodzimierza Tetmajera 28 w Krakowie.

W przypadku dużej ilości chętnych drugi termin konkursu to 14 grudnia 2019 r.

Udział w Konkursie jest bezpłatny oraz dobrowolny.

Organizator przewiduje wyłonić trzy kategorie:

kat. I      dzieci klas I  -  III szkół podstawowych

kat. II     dzieci klas IV – VIII szkół podstawowych

kat. III    młodzież szkół średnich.

Repertuar obejmuje twórczość okresu Młodej Polski, w tym:

-  Uczestnik z klas I – III przedstawia dwa wiersze lub wiersz i fragment bajki, opowiadania, mitu, legendy, monologu, itd., z publikowanej literatury dziecięcej,

- Uczestnik z klasy IV wzwyż przedstawia dwa wiersze lub jeden wiersz i prozę.

Łączny czas wykonania Repertuaru nie może przekraczać 7 minut. Przekroczenie czasu prezentacji może spowodować jej przerwanie, co jest równoznaczne z dyskwalifikacją Uczestnika.

UWAGA!

Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania Konkursu z powodu zbyt małej ilości uczestników oraz w innych uzasadnionych przypadkach.

Szczegóły konkursu w Regulaminie oraz u nauczycieli języka polskiego.

Poniżej do pobrania:

Karta zgłoszenia do konkursu, Zgoda opiekuna prawnego oraz Klauzula informacyjna dla uczestników.