WYPOSAŻENIE UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

• PODRĘCZNIKI:

Podręczniki do obowiązkowych zajęć edukacyjnych uczniowie wypożyczają w szkolnej bibliotece po rozpoczęciu roku szkolnego.

Do religii należy zakupić podręcznik „Bóg jest naszym Ojcem” red. ks. T. Panuś, ks. A. Kielian, A.Berski, Wydawnictwo Św. Stanisława BM

• PRZYBORY:

Piórnik: 2 miękkie ołówki, kredki ołówkowe, klej w sztyfcie, nożyczki o zaokrąglonych ”bezpiecznych końcach”, temperówka, gumka do mazania.

Teczka-walizeczka (teczka z rączką na rzeczy do plastyki typu kuferek A4 lub trochę większa), a w niej:

- blok rysunkowy A4, blok techniczny A4 z białymi i kolorowymi kartkami,

- papier kolorowy,

- plastelina,

- kredki świecowe typu Bambino,

- kredki pastele olejne,

- taśma klejąca,

- klej w sztyfcie + klej w tubce (np. typu Magic),

- bibuła karbowana (3 kolory),

- farby plakatowe – 12 kolorów,

- 2 pędzle (gruby i cienki),

- kubek na wodę (najlepiej z pokryweczką zabezpieczającą przed rozlaniem wody).

Ponadto:

zeszyt informacji (dzienniczek) - to zeszyt 32-kartkowy w kratkę;

- zeszyt 16-kartkowy w kolorową cienką linię,

- zeszyt 16-kartkowy w kratkę,

- strój gimnastyczny: biały podkoszulek bez nadruków, krótkie, ciemne (granatowe lub czarne) spodenki, obuwie sportowe typu „halówki” (najlepiej wiązane, dobrze trzymające stopę na białej lub jasnej podeszwie) + podpisany worek na strój,

- obuwie zamienne, które obowiązuje przez cały rok szkolny; na te buciki potrzebny będzie worek (najlepiej z nieprzemakalnego materiału, który szybko wysycha; wymiary worka takie, aby swobodnie można było włożyć obuwie zimowe).

Pełne wyposażenie należy skompletować i przynosić ze sobą od pierwszego dnia nauki. Wszystkie przybory szkolne i zeszyty powinny być podpisane.