WOLONTARIAT – przyznawanie punktów

ZBIERANIE NAKRĘTEK – rok szkolny 2023/2024.
2 godziny za 1 worek.
= worek o pojemności minimum 60 litrów

„CZYSTA ZIEMIA – SPRZĄTANIE ŚWIATA”
5 godzin za 1 akcję.

POMOC W NAUCE DZIECIOM W ŚWIETLICY
Liczba wypracowanych godzin 1:1

INDYWIDUALNY WOLONTARIAT PODCZAS WOŚP
15 godzin -
zbiórka tradycyjna
5 godzin - zbiórka internetowa

UDZIAŁ W AKCJI „MAM MARZENIE” W POPRZEDNICH LATACH
Każdy rok szkolny: 2 godziny.

ORGANIZACJA AKCJI CHARYTATYWNEJ PRZEZ ZESPÓŁ KLASOWY
Klasa lub grupa wolontariuszy może samodzielnie poszukać obszaru lub placówki, w pomoc którym może się zaangażować i przeprowadzić akcję charytatywną.
Ilość godzin zostanie przyznana przez koordynatorów wolontariatu po przeprowadzeniu akcji.

UDZIAŁ W AKCJACH PROPONOWANYCH PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI

ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK.

Nakrętki możecie przynosić do szkoły, na dyżurkę. Przypominamy, że aby otrzymać dodatkowe 2 godziny do wolontariatu, należy przynieść minimum 1 worek 60-litrowy nakrętek. Worek musi być podpisany (imię, nazwisko, klasa). Nakrętki zostaną przekazane na pomoc dla krakowskiego Hospicjum im. św. Łazarza.

„CZYSTA ZIEMIA – SPRZĄTANIE ŚWIATA”

Zorganizuj akcję z kolegami/koleżankami, rodzicami grupy (1-5 osób max.) i uwolnij Ziemię od śmieci. Rozejrzyj się dookoła i posprzątaj. Potrzebne będą rękawiczki, worek na śmieci i trochę chęci, a teren w Twojej okolicy zostanie posprzątany. Za udział w jednej edycji otrzymujesz 5 godzin.

Zgłoszenie akcji do koordynatorów na maila:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W zgłoszeniu wyślij:
- listę osób biorących udział w akcji
- zdjęcie przed akcją
- zdjęcie po akcji.

Zaplanuj swój wolontariat i weź udział w tegorocznych akcjach!

Pomagajmy wspólnie!