Jan Sadzik, uczeń klasy VIII B większość swojego pozaszkolnego czasu poświęca na realizowanie tenisowej pasji!

Janek na początku roku 2022 w trakcie Halowych Mistrzostw Polski Młodzików U14 zdobył brązowy medal w singlu i w deblu.
Na ogólnopolskiej liście rankingowej chłopców U14 zajmuje aktualnie pierwsze miejsce!

Od roku 2020 jest nieprzerwanie członkiem ścisłej narodowej kadry chłopców, U12 potem U14 i reprezentuje Polskę w trakcie licznych turniejów międzynarodowych.
Zajął drugie miejsce w deblu w międzynarodowych turniejach Tennis Europe Junior Tour w Rumunii i na Węgrzech oraz zaliczył finał singla w turnieju Tennis Europe w Polsce.
Wraz z reprezentacją Polski U12 zdobył czwarte miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Czechach.

Na swoim koncie ma zdobytych łącznie 6 medali Mistrzostw Polski w singlu, deblu i rozgrywkach drużynowych.
Od początku Janek reprezentuje Klub Tenisowy Błonia Kraków, który swoją siedzibę ma na krakowskich Błoniach nieopodal szkoły.

Dziękujemy Panu Michałowi Sadzikowi za relację ze startów Janka.